Naša história

Naša história

Ferring sa vyvíjal a rástol odvtedy, čo Frederik a Eva Paulsen založili spoločnosť v 50. rokoch minulého storočia. Tím je postavený na priekopníckom duchu a snahe vytvárať liečby, ktoré menia život pre ľudí, ktorí ich potrebujú.

Naša história

História firmy Ferring

V dvoch prenajatých miestnostiach v švédskom Malmö založil Dr. Frederik Paulsen v roku 1950 Nordiska Hormon Laboratoriet, ktoré o štyri roky neskôr premenoval na FERRING. Spoločnosť dostala svoje meno po silnej, vnútorne pevne previazanej skupine ľudí pochádzajúcej z ostrova Föhr, ktorí sami seba nazývali Ferrings.

Naša história

Svetová jednotka v oblasti peptidických hormónov

FERRING sa stal priekopníkom rozvoja a predaja farmaceutických produktov založených na prirodzených hypofýzou produkovaných peptidických hormónoch. Dr. Paulsen bol presvedčený, že tieto nové zlúčeniny by mohli byť používané na dopĺňanie deficitu hormónov a korekciu abnormalít a hrať tak neoceniteľnú úlohu počas liečby v život ohrozujúcich situáciách.

O päť desaťročí neskôr sa ukázalo, že predpovede Dr. Paulsena boli pozoruhodne presné. V súčasnosti sa peptidy od FERRINGu v širokej miere využívajú v liečebnej starostlivosti. Vyvinutie produktu MINIRIN (dezmopresín), ktorý je využívaný na liečbu nočnej enurézy (pomočovania), položil základy rozmachu FERRINGu na medzinárodnej scéne a zvýšil príjmy v 80. rokoch.